093 020 80 85

ЯК ПІДІБРАТИ РОЗМІР ШОЛОМА ABUS

Вибрати велосипедний шолом - тільки півсправи. Після цього його треба правильно підігнати, відрегулювати, щоб він досить щільно облягав голову і був надійно зафіксований ремінцями. Як це зробити, зараз розповімо і покажемо.

Перший крок. Визначаємо розмір.

розмір шолома, підібрати розмір шолома

Якщо ви раніше придбали в якогось виробника шолом, до прикладу, розміру М і він чудово на вас сидів. Це ще не факт, що вам підійде такий же розмір іншого бренду. Тому орієнтуйтеся не на буквене позначення розміру (S, M і так далі), а на обхват голови в см або дюймах.
Виміряйте окружність вашої голови по заданих точках: ззаду на потилиці, над вухами і над бровами спереду. Надійні фірми на своїх сайтах розміщують таблицю розмірів з точними цифрами, підставивши які, ви зможете обрати потрібний вам шолом. Цифрам варто довіряти :)
Не рекомендуємо обирати шолом на розмір більший, бо він наче б то вільніший, краще вентилюється або будь-який інший ряд сумнівних причин. Шолом повинен бути підібраний точно за розміром. Тільки так він зможе надійно вас захистити.

Таблиця розмірів велошоломів ABUS

розмір шолома, підібрати розмір шолома

Другий крок. Налаштовуємо щільність облягання.

Практично усі шоломи ABUS мають однакову систему регуляції - Zoom, яка забезпечує надійну та комфортну фіксацію шолома на голові. (компактне коліщатко на потилиці, що підкручує довжину кільця довкола голови)
Переконайтеся, що шолом впевнено сидить на голові, не сповзає від найменшого повороту головою. Лямки затягуються так, щоб при відкритті рота шолом трохи тиснув на чоло. По довжині шолом також не повинен повзати. У той же час має бути запас в регулюванні, щоб в зимовий час можна було надіти шапку або підшоломник.
Подбайте, щоб шолом не сидів на голові, як ковпачок, і не закривав вам очей.
Також важливо, щоб він не був задертий вгору. Правильно одягнений шолом сидить вище на 2 см. над лінією брів.

Передній край або козирок повинні знаходитися над бровами на відстані, рівній двом вашим пальцям.

Третій крок. Регулюємо бокові ремінці.

розмір шолома, підібрати розмір шолома

Бічні ремінці повинні утворювати рівномірно натягнуті букви V навколо ваших вух.
Якщо ремінець провисає з будь-якої із сторін, шолом завалюватиметься в протилежну сторону при їзді і вам заважатиме.

Четвертий крок. Регулюємо застібку.

розмір шолома, підібрати розмір шолома

Застібка повинна розташуватись рівно під підборінням, в жодному разі не зліва чи справа.
Ремінь під підборіддям має бути рівномірно натягнутий і прилягати до шиї так, щоб ви могли пропустити в проміжок два пальці.

Походьте в шоломі 1-2 хвилини, зніміть і подивіться на шкіру голови. Якщо за такий короткий час залишилися помітні сліди і почервоніння - шолом занадто туго сидить, ослабте натиск.
От і все. Роботи по налаштуванню - на пару хвилин, а користь величезна.
Шолом зможе захищати вашу голову тільки тоді, коли виконані три умови одночасно:
● Шолом правильно підігнаний за розміром;● Одягнений на голову;● Защіпнути;
І пам'ятайте: шолом - це річ, як подушка безпеки в автомобілі. Після аварії (сильного удару, тріщини, вм'ятини і інших ушкоджень) шолом треба замінити. Він виконав свою функцію. Відпустіть його в світлу путь і придбайте новий.